Sobota 1 listopada 2014

KLASY FRANKOFOŃSKIE

ZGODNIE Z UCHWAŁĄ NR XXIV/342/12 RADY MIEJSKIEJ W BYTOMIU
Z DNIEM 31 SIERPNIA 2012 ROKU ZLIKWIDOWANE ZOSTAJE
GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH Z SIEDZIBĄ PRZY PL. KLASZTORNYM 2.
OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2012 ROKU SŁUCHACZE MOGĄ KONTYNUOWAĆ NAUKĘ
W GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH Z SIEDZIBĄ W BYTOMIU
PRZY UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 10
.
SZCZEGÓŁY NA STRONIE INTERNETOWEJ:

"Turniej siatkówki"
Już po raz drugi w sali gimnastycznej 21 marca 2012r. odbył się "Turniej siatkówki" klas Gimnazjum dla Dorosłych. Zawody, które dostarczyły zdrowych, sportowych emocji, rozegrano systemem "każdy z każdym". Historia lubi się powtarzać i znów dopiero zacięta dogrywka wyłoniła zwycięzców.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - klasa III b
2 miejsce - klasa II a
3 miejsce - klasa I a

Organizator: mgr Mariusz Pawela

"To szkoła szansy odnalezienia właściwej drogi w dorosłym życiu"

Szkolny zestaw podręczników Gimnazjum dla Dorosłych obowiązujący w roku szkolnym 2011/2012

O szkole

Gimnazjum dla Dorosłych w Bytomiu jest szkołą publiczną, stacjonarną. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych - według poniższego harmonogramu:

Lekcja

Czas trwania lekcji

1.

2.

3.

4.

5.

Kryteria oraz warunki przyjęć do Gimnazjum dla Doroslych

Do Gimnazjum dla Dorosłych może być przyjęta osoba, która ukończyła 16 lat najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, jeżeli osoba ta ma opóźnienie w cyklu kształcenia i nie rokuje ukończenia gimnazjum dla dzieci i młodzieży.
Dokumenty słuchaczy ubiegających się o przyjęcie należy składać w terminie od 27 czerwca do 25 sierpnia 2011r.

Dokumenty jakie musi złożyć kandydat ubiegający się o przyjęcie do Gimnazjum dla Dorosłych w Bytomiu:

1. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej;
  2. Zaświadczenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE);
  3. Świadectwo z gimnazjum (poprzedniej klasy);
  4. Wypełniony przez szkołę rejonową przekaz ucznia (w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat);
  5. Odpis arkusza ocen;
  6. 2 fotografie;
  7. Dokumentacja zdrowotna;
  8. Wypełniony kwestionariusz osobowy - kwestionariusz osobowy do pobrania w sekretariacie szkoły.

WYCHOWAWCY KLAS GIMNAZJUM

przewodnicząca: Beata Roj
zastępca: Martyna Gojowczyk
sekretarz: Agnieszka Sottor

Zgodnie z tradycją, 6 grudnia przybywa do wszystkich grzecznych dzieci Święty Mikołaj. Nie inaczej było dzisiaj w Gimnazjum dla Dorosłych. Święty Mikołaj wraz ze swoim dzielnym Pomocnikiem rozdawał cukierki i uśmiechy nie tylko słuchaczom naszej szkoły, ale także Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom. Mamy nadzieję, że niespodzianka przygotowana przez Samorząd dla Słuchaczy była miłą osłodą w trudzie nauki.

Z okazji Dnia Chłopca Zarząd Samorządu dla Słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych w Bytomiu przeprowadził wśród żeńskiej części szkoły głosowanie na "Najsympatyczniejszego Chłopaka". Rezultaty wyborów przedstawiła pani mgr Aleksandra Górecka (Opiekun Samorządu dla Słuchaczy) 29 września. Zaszczytny tytuł Najsympatyczniejszego Chłopaka otrzymali następujący słuchacze:
w klasie 1a- Robert Lwowski
w klasie 2a- Przemysław Walczak
w klasie 2b- Artur Ślendakowski
w klasie 3a- Tomasz Kania
w klasie 3b- Denis Krawczyk.

Nagrodzeni chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a reszcie słuchaczy lekcje w tym dniu osłodziły cukierki. 20 kwietnia 2011r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bytomiu odbył się pierwszy "Turniej siatkówki" klas Gimnazjum dla Dorosłych. Zawody, które wzbudziły sporą dawkę sportowych emocji, rozegrano systemem "każdy z każdym". Dopiero zacięta dogrywka wyłoniła zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - klasa I b
2 miejsce - klasa II b
3 miejsce - klasa III b

Turniej przeprowadzono zgodnie z przepisami piłki siatkowej i zasadą fair play. Na koniec zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Organizator: mgr Mariusz Pawela

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego
dla uczniów Gimnazjum dla Dorosłych
1 września 2011 godzina 1400